Мультітули

Мультитул – комплексний набір інструментів, призначених для виконання простих побутових завдань. Вважається, що такий складаний ніж був винайдений в середині минулого століття Тімом Лезерманом.

Види

Мультифункціональні складані ножі діляться за призначенням, розміром і принципом роботи. За призначенням бувають:

 
• Побутові. Використовуються в якості елітних аксесуарів або для виконання нескладних робіт по дому (закручення шурупів, відмірювання невеликої відстані, відкриття банки). Характеризуються невеликим розміром і простотою використання.
• Спеціалізовані. За конструкцією нагадують фірмові ножі Вікторінокс. Використовуються для проведення термінових рятувальних операцій. Являють собою великий комплект професійних інструментів.

 
Традиційно, в мультули включаються пасатижі і кусачки (часто інструменти поєднані між собою), ножиці, лінійка і пила для металу або дерева. Конструкція брендових приладів доповнюється плоскою або хрестової викруткою, ножем, шилом і навіть розвідним ключем.

 
За розміром складані універсальні пристосування діляться на:

 

  • Міні. Довжина рукояті із інструментами не перевищує 8 сантиметрів. Їх вага складає всього 50–100 грам.
  • Класичні. Трохи крупніше звичайних моделей. Такий мультитул важить до 350 грам (наприклад, складаний варіант від Wenger), а його довжина може доходити до 12 сантиметрів.
  • Як і звичайні складані ножі, принцип роботи мультулу залежить від використовуваного типу замка. У них застосовується:
  • Лайнер-лок. Цей зажим являє собою плоску пластину з пружними властивостями. Вона закріплена на задній частині леза. Щоб розслабити замок, потрібно пальцями натиснути на виступаючу частину клинка. Представлені у SOG, Wenger.
  • Баллісонг. Фірмова особливість ножів виробництва Leatherman. У цій конструкції немає запірних елементів. Фіксація проводиться за рахунок двох рухомих пластин, які повторюють форму клинка і включених в конструкцію мультула, інструментів. Щоб звільнити потрібне пристосування, необхідно відвернути кожну з половинок рукоятки на 180 градусів.
  • Virobloc. Дуже популярний варіант замку для складаних ножів загального призначення. Таким затискачем користується Gerber Multitool і французький виробник Opinel. На рукояті інструменту розташоване запірне кільце і прорізи для нього. Щоб зняти клинок із «запобіжника», потрібно поєднати прорізи і кільце.

Як вибрати

Перед тим, як купити мультул, важливо визначитися з його призначенням, необхідним функціоналом і фірмою-виробником. Для повсякденних цілей або в якості аксесуару, рекомендуємо купувати складані ножі побутового типу.

 
Перед покупкою перевірте рухливість всіх вбудованих інструментів. Обов'язково «простукайте» інструмент. При його струшуванні не повинно чутися дзинчання або скрип металевих частин.
В інтернет-магазині THE MAN пропонується доставка фірмових мультулів по всій Україні (Київ, Львів, Івано-Франківськ та в інші міста). Перед оплатою можна перевірити роботу клинка. У разі необхідності, повернення оформлюється протягом робочих днів.

Фільтрація

Категорії

Знижки

Новинки

Інформація