Швейцарські ножі

Швейцарські ножі – еталон якості ріжучих інструментів. Головна відмінність цих пристосувань від інших аналогів – багатофункціональність і надійність. Вважається, що європейські ножі – найбільш довговічні і якісні в світі.

Конструкція швейцарського ножа

Традиційно, швейцарський ніж складається з рукояті, в якій приховані додаткові елементи. Класичні кнайфи оснащені викруткою, пилкою, відкривачкою, пінцетом і ножицями. Сучасні варіанти доповнюються флеш-карткою, світлодіодним ліхтариком, годинами. В одному інструменті може бути зібрано до 10 різних додаткових частин.

Для фіксації клинка і інших елементів в корпусі, використовується замок беклок. З тильного боку рукояті розташована кнопка, яка контролює підпружинений важеля-коромисло. При натисканні на неї, пружина вивільняється і відпускає клинок. Щоб сховати лезо назад в ручку, потрібно натиснути на нього.

Деякі компанії з виробництва «швейцарців» користуються також:

  • Віролок. Пружину тут замінює поворотна муфта.
  • Лайнер-лок. Найперша відома конструкція складних ножів. У ній клинок утримується пружні пластиною, яка при тиску змінює свій стан. Система не відрізняється надійністю, тому рідко застосовується для виготовлення професійних армійських ножів.

Матеріали

Елітні швейцарські ножі практично не тупляться. Це один з факторів, яким обгрунтована їх порівняно висока ціна. Точний склад стали, з якої вони виготовлені, виробники не розкривають. Максимально наближеним варіантом, згідно з проведеними дослідженнями, є Sandvik 12C27. Це професійна сталь з твердістю 54-61 HRC і відмінними властивостями заточки.

Легирована хромом, марганцем і кремнієм. Не піддається корозії і прекрасно зберігає гостроту в екстремальних умовах використання. На відміну від більшості марок сталі, має підвищену пружністю. Кнайф з цього матеріалу довго зберігає заточку і не покривається корозійних нальотом.

Види швейцарських ножів

Прозивним ім'ям серед виробників швейцарських ріжучих інструментів є компанія Victorinox. Вони першими почали постачати армію такими кнайфамі. Умовно всі ножі їх виробництва діляться на:

  • Офіцерські. Їх довжина в закритому стані варіюється від 84 до 91 мм. Конструктивно являють собою досить габаритний інструмент, доповнений різними пристосуваннями (максимальна кількість - 8 штук). Їхвартість в два рази вище звичайних «рядових» моделей.
  • Солдатські. Довжина рукоятки, в якій прихований клинок - 111 мм. Традиційна конструкція мало чим нагадує перші «швецарци», якими забезпечувалася армія. Зараз це повнофункціональні мультитули зі спеціальним фіксатором клинка. Таке доповнення необхідно, щоб в процесі швидкого збору інструменту не пошкодити пальці.
  • Classic. Найменший з описаних видів. Купити швейцарський ніж «для кишені» потрібно для повсякденного використання. У рукояті згруповано велика кількість необхідних пристосувань (серед них хрестова викрутка, ножиці, лезо).

Для придбання цих аксесуарів в інтернет-магазині дозвіл не потрібен. Доставка проводиться в Київ, Львів, Івано-Франківськ та інші міста України.

Фільтрація

Вид виробу

Ціна, грн

Від 
грн.
До 
грн.

Категорії

Знижки

Новинки

Інформація